Evangeline Ghastly

Tuto zvláštní panenku vytvořil v roce 2007 designér Joe Petrollese ve spolupráci s designerem a vlastníkem firmy Tonner Doll Company Inc. a její odnož Wilde Imagination. Petrollese se nechal inspirovat Timem Burtonem a rodinou Adamsnovou a umístil Evangeline do podkroví domu Barkley Manor, stojícího naproti hřbitovu, v Ipswich (Anglie).
Panenka je vytvořena z velmi kvalitního vinylu a několik vybraných modelů z tvrdého resinu. Vinylové modely jsou 17″ vysoké, modely z resinu 19″. Vinylová verze je konstruovaná jako částečná BJD panenka, i když u základního modelu je konstrukce kloubů hodně nekvalitní. Má tudíž problémy sedět a klouby, zejména u nohou, nedrží dobře v nastavené pozici. Je ale možné ji postavit i bez stojánku. Modely z resinu jsou již kvalitou srovnatelné s klasickými BJD.

221-106_1_ ….. A Tangled Web

V létě 2012 vydali nový základní model, který je z ještě tvrdšího vinylu, nemá již kulovité klouby, které se v kombinaci s čepy moc neosvědčily. Nové tělo je konstruováno s klasickými čepovými klouby s tím, že jsou vyrobeny s větší volností a ohebností než u jiných modelů. Výška nového těla je 18 1/2″. Bohužel, při této “revoluci” změnili i obličej panenky, což podle mnohých sběratelů je krok zpět, protože panenka tím ztratila na osobitosti.

Dream Within A Dream ….. 211-140_2

Evangeline má vsazené skleněné oči s nalepenými řasami, oči se ale nedají měnit. V poslední době má většina modelů paruku (typická velikost je 6 – 7″).
Panenka má velmi specifický vzhled – hlava je poněkud větší, protáhlá, s velikýma očima. Tělo je vzhledem k hlavě hubené a má velké dlaně a chodidla a poměrně velké poprsí.
Model z resinu má trochu odlišný obličej, méně protáhlý a menší oči.

210-104_2_ ….. 225-140

I v této řadě nabízeli mladíka, který je opět vyšší a vzhledově je rozhodně povedený. Konstrukce těla je ale obdobná jako u kluka z řady Ellowyne.

Panenky se vydávaly vždy oblečené, buď v základném oblečení, jako spodní prádlo nebo v kompletním oblečení. U parukových verzí i včetně paruk. Nabízely se v malých limitovaných edicích od 100 do 350 kusů.

Bohužel, na konci roku 2016 ukončil pane Tonner prodej všech svých panenek včetně společnosti Wilde Imagination. Takže tuto zajímavou panenku už lze koupit jen od sběratelů.

Zde můžete vidět několik srovnávacích obrázků mezi všemi třemi verzemi.

WI_Ev_res_09
 WI_Ev_res_04 …..  WI_Ev_vin_06

 

WI_Ev2_vin_15
WI_Ev_res_10