Akce v roce 2014

 

Výstava sběratelských panenek – Tehovec u Prahy 22.11.2014

Náš klub konečně koncem listopadu uspořádal první veřejnou výstavu sběratelských panenek v kulturním domě v Tehovci u Prahy. Bylo to sice trochu z ruky, takže jsem měli obavy, jestli vůbec dorazí nějací návštěvníci. O to více jsme byli potěšení, že je od začátku až do konce otevření stále hrnuly spousty zvědavých lidiček, malých i velkých a všichni nadšeně obdivovali tu krásu, která byla k vidění. Byla tu velká sbírka fashion panenek od firmy Tonner, včetně speciálních panenek Ellowyna a Evangeline z pobočky Wilde Imagination. Také tu mohli návštěvníci shlédnout malou ukázku vzácných autorských panenek, z Ruska a Ukrajiny, z Jižní Ameriky i z Evropy. Kromě panenek od autorů, jakou jsou Nefer Kane, Lillycat, Kaye Wiggs a Forgotten Hearth tu byly zastoupeny BJD panenky od různých firem, takže se zvědavci mohli podívat, jak různorodé obličeje, tvary těl i velikosti firmy nabízejí a sběratelky vyhledávají. Neméně zajímavé byly i umělecké fotografie od Renáty.

Více si o akci můžete přečíst na blogu.

Vystava_Tehovec_11a

 

Podzimní sraz sběratelů panenek – Praha, 25.10.2014

Podzimní sraz byl letos dost pozdě, vlastně až před Dušičkami, takže není divu, že si některá děvčata zvolila téma svátku Všech svatých a Duší zemřelých (v anglosaských zemích oblíbený svátek Halloween 😀 ).
K vidění tu byla zajímavé pojetí a fantastické dekorace a doplňky s touto tématikou a téma se promítlo i do ladění dekoru látek, vystavených rób. Ale jiné slečny ještě zůstaly věrné létu, jako by si říkaly, že tepla není nikdy dost :D. A další nádherné panenky předváděly fantastické róby, takže člověk skoro nevěřil, že to není koupeníé někde v nějakém muzeu :D.
Prostě – bylo těžké si vybrat, co obdivovat, zkoumat a fotit dříve. A když jsme zabrousili k obchůdku, tak zaplakaly i naše peněženky – těch botiček a paruk 😮 nádhera.

Další povídání a fotky najdete na blogu v sekci Akce – Srazy.

Sraz_21

 

Sraz sběratelů panenek pořádaný klubem – Brno, 3.5.2014

Dlouho chystaný a očekávaný velký sraz panenkářek v Brně se letos konal opět zašátkem května. Ani letos nám počasí moc nepřálo, takže z venkovního focení toho moc nebylo. Ale většině děvčat to nevadilo, protože povídání a panenek bylo tolik, že jsme stejně všechno nestíhaly.
Opět jsme se po roce viděly s děvčaty z Jižní a Severní Moravy a mohli jsme také naživo obdivovat spoustu nových a zajímavých panenek. Zvědavci Zkoušeli jejich pohyblivost, zkoumali podrobně vzhled a materiály a také ověřovali, jak jsou panenky pohyblivé. Prostě všichni byli zaměstnaní, že skoro nestíhali pojídat dobroty, které nám připravila naše sluníčka :D.
A nechyběla tu ani malá výstava uměleckých autorksých panenek – od Forgotten Heart, Immortalit Clasique, Helgy Reinhard, Marnite Sue, Connie Lowe, Kaye Wiggs a dalších.

Více si můžete přečíst na blogu v sekci Akce – Srazy.

Brno_2014_01

 

Jarní sraz sběratelů panenek – Praha, 12.4.2014

Letošní rok jsme zahájili klubové akce tradičním setkáním na srazu panenkářek v soboru 12.4.2014 v pražské restauraci Ferdinanda.
K vidění bylo tentokrát více BJD panenek, i když nechyběly ani malé krásky od Matella, samozřejmě upravené podle představ majitelek. Také se předvedly velké fashion panenky, jedna skupina v krásném dioramatu, kde předváděly i doplňky pro panenky z Fima. A další byly modelem pro nádherné výstavní kreace. Prostě bylo zase na co koukat. A jarní stylizace a doplňky všem určitě navodily tu správnou jarní náladu.

Další povídání a fotky si můžete prohlédnout na blogu v sekci Akce – Srazy.

Sraz_Praha_20