Akce v roce 2015

Naučná výstava kloubových panenek (Praha-Libeň),  8.12.2015-21.1.2015

Když se na nás obrátila paní z městského úřadu v Praze 8, zda bychom mohli připravit výstavu panenek pro veřejnost v jejich centru, nevěděli ještě, jak tuto výstavu pojmout. Výstavní prostory byly jednak volně přístupné a také nepříliš velké. Společným přemýšlením jsme ale došli k rozhodnutí, že ji připravíme jako poučení pro ty, kteří o sbírání moderních kloubových panenek nic nevědí. Proto jsme spojili na výstavě malou ukázku zajímavých kloubových panenek od různých světových firem s trochou historie o původu a vzniku kloubových panenek a také něco o různých typech z pohledu zaměření, jako jsou běžné BJD paneneky, fashion paneneky, klasické anime nebo fantasy postavičky. Jednu vitrínu jsme věnovali tvorbě doplňků pro paneneky, které pocházejí z šikovných rukou našich sběratelek. A ve druhé si zájemci mohli prohlédnout jednu rozloženou BJD panenku a řadu doplňků jako oči, paručky nebo botky a oblečení pro panenky různých velikostí.

Více povídání a fotek najdete na blogu.

Vystava_Liben_2015_11

 

Mezinárodní výstava uměleckých panenek, loutek a medvídků (Praha), 27.-29.11.2015

Již po třetí organizovalo sdružení Art Dolls, které sdružuje autory v oblasti tvorby uměleckých panenek u nás a v Evropě, mezinárodní výstavu uměleckých panenek, loutek a medvídků. Výstava probíhá většinou o víkendu koncem listopadu v některé z výstavních prostor v Praze. Letos se konala ve Slovanském domě, Na příkopě.

I tentokrát zde byly k vidění unikáty z různých zemí, největší zastoupení měly již tradičně ruské, ukrajinské nebo litevské autorky. Ale byly zde k vidění i panenky z Německa, Itálie, Nizozemí. A potěšující bylo, že se objevilo také více panenek z Čech a Slovenska. Autoři předváděli panenky textilní, porcelánové, z různých modelovacích hmot nebo ze dřeva, ale také zde bylo pár uměleckých projektů, jako poněkud kontroverzní pojetí, spíše sochy, z kovových komponent nebo kompozice panenek do oduševnělého obrazového plátna.

Více si o návštěvě na výstavě můžete přečíst na našem blogu.

Vystava_2015_10

 

Podzimní sraz sběratelů panenek ve Ferdinandě (Praha) – 15.10.2015

Podzimní sraz se opravdu povedl. Sešlo se nás tu letos hodně a ještě více bylo panenek, takže bylo opravdu na co koukat. Kromě našich organizátorů, kteří nám zase přivezli spoustu lákadel v podobě nových, krásných paruček, botek pro naše krásky, se k nám připojilo i dost nováčků z komunity sběratelů.
K vidění tedy bylo opravdu velké množství panenek nejrůznějších druhů. Nechybělo diorama od Edity a Vlasty se spoustou miniatur, které děvčata sama vyrábějí. Zajímavé byly ukázky předělávek panenek Monster High a pár velmi krásných Barbii. Další krásnou ukázku malého “obrázku” nám nachystaly Scratky, tentokrát z orientálního prostředí. Zajímavé byly ukázky předělávek panenek Monster High a pár velmi krásných Barbii.

Další povídání a fotky si můžete prohlédnout v článku na blogu.

Sraz_Praha_podzim_25

 

Sraz klubu sběratelů panenek v Brně Modřicích – 30.5.2015

Po loňských zkušenostech jsme letošní sraz v Brně posunuli až na konec května – a vyplatilo se nám to. Měli jsme nádherné počasí, slunce nás vyhánělo ven, ale spousta z nás se nedokázala odtrhnout od krásek uvnitř a od povídání, takže společné foto zase vyšlo na prázdno :D. I letos jsme zvolili FINO Club a velký salón, Jana naplánovala zasedací pořádek a připravila pro nás hned dvě překvapení – narozeninové dorty a jako na správné oslavě narozenin rozdávala všem dárky :D. Jídla bylo mimochodem dost a dost, takže jsme žroutíky jen těžko odtrhávali k přípravě soutěže a vyhodnocení. Letos jsme zvolili téma Nejkrásnější pár. Z 12 zůčastněných byly tři nejlepší páry odměněny hodnotnými poukazy na zakoupení bot a oblečení v super obchodě u Lenky 😀 A odpoledne jsme poslouchali povídání o tom, jak probíhal letošní festival Fashion panenek v Paříži, na který vyrazila Lenka s Davidem. Měli jsme to včetně promítání fotek a ošahali jsme si i nádhernou “akční” Sybaritku, kterou si přivezli jako nevšední suvenýr.

Více povídání a fotek najdete v článku na našem blogu.

Brno_2015_14

 

Jarní sraz sběratelů panenek ve Ferdinandě (Praha) = 11.4.2015

Letošní jaro na nás bylo vlídné a počasí nám při prvním srazu ve Ferdinandě přálo. Sešli jsme se v sobotu 11.4.2015 a než jsme se uvelebili a probrali všechny novinky, už abychom se zase rozcházeli.
K vidění toho bylo spousta – velmi mile nás překvapily nádherné předělávky Monster High a precizní oblečky a doplňky fashion panenek od Světlany.
Nechyběly zde, samozřejmě, dámy v dioramatu od Edity a Vlasty, zatím ještě ve znamení zimy :D, a nově nám představily i zajímavě stylizované panenky z řady Evangeline Ghastly od Wilde Imagination.
Povídání se protáhlo tentokrát do pozdního odpoledne a všichni se rozcházeli s pozdravem: “Brzy na shledanou!” 😀

Další fotky z akce si můžete prohlédnout na blogu v sekci Akce – Srazy.

Sraz_Praha_jaro_07

 

První panenkářská burza v Praze ve Ferdinandě – 14.3.2015

Nápad na burzu v nás klíčil už nějakou dobu a uzrál na jednom větším posezení, mezi spoustou panenek (jak jinak, že :D) báječného jídla a hromady povídání. Nakonec jsme zvolili první možné datum, abychom stihli ještě jarní sraz ve Ferdinandě. A protože takovou akci jsme organizovali poprvé a nebylo moc času, zvolili jsme si již známé prostředí ve Ferdinandě.
Akce proběhla 14.3.2015 a i když organizace trošku vázla a dost přihlášených nakonec odřeklo, myslím, že účastníci si to docela užili. Lidiček k nákupu moc nedorazilo, ale k vidění toho bylo dost a všichni jsme se shodli, že jsme odcházeli rozhodně chudší o víc peněz, než za co jsme prodali 😀 a s plnějšími taškami, než jsme přišli.
I tak to bylo skvělé a slíbili jsme si, že si to musíme co nejdříve zase zopakovat.

Tady je jen pár fotek, protože pro samé povídání jsme na focení úplně zapomněli :D.

Burza_jaro_2015_03

 

Burza_jaro_2015_01

 

Burza_jaro_2015_02