Akce v roce 2016

Výstava sběratelských panenek Ládví Praha – 12. listopadu 2016

Poslední akcí byla výstava sběratelských panenek, kterou jsme pořádali ve spolupráci s úřadem pro Prahu 8 a Kulturním domem v Praze Ládví. Tato výstava byla první, konaná v Praze, a k vidění tu byly nejen krásné panenky ze všech koutů světa a doplňky k nim, ale také možnost si na workshopech, které proběhly v rámci výstavy, vyzkoušet, jak se dá taková panenka předělávat, aby byla dle vlastních představ a aby si autor vytvořil svůj vlastní originální kousek.

Fotky a povídání o výstavě najdete na blogu v sekci Akce – Výstavy.

cropped-900x600_banner_Vystava-panenek.jpg

 

Podzimní sraz sběratelů panenek Praha – 8. října 2016

Protože jarní sraz v Amphoře se líbil snad všem zúčastněným, proběhl podzimní sraz v Praze na stejné adrese v pražském Karlíně v restauraci Amfora. Sešlo se nás tu snad ještě víc než na jaře, což je potěšující. A Lenka s Davidem si pro nás připravili velmi zajímavé překvapení. Více si o srazu můžete přečíst v článku na blogu.

praha_jaro_2016

 

Sraz Klubu sběratelů panenek Brno –  14. května 2016

Velký sraz sběratelů, který již tradičně pořádá náš klub v Brně na jaře, byl velmi hezký, dokonce dorazilo dost nováčků a pár překvapení se také konalo. Již druhým rokem jsme pořádali v rámci srazu soutěž, tentokrát na téma “Jedeme na dovolenou”. A výherci si odvezli dárkové poukazy na nákup v obchůdku panenka-panenky.

Povídání a fotky ze srazu pak najdete na blogu v rubrice Akce – Srazy.

brno_2016

 

Jarní sraz sběratelů panenek v Praze – 16. dubna 2016

Organizace tradičního jarního srazu v Praze se nám trochu zkomplikovala. Vzhledem k narůstajícímu počtu účastníků jsme došli k názoru, že prostor ve Ferdinandě nám už nestačí a hledali jsme prostory nové, což se ukázalo dost složité. Nakonec jsme se rozhodli uspořádat tento sraz v restauraci Amfora v Praze Karlíně. Prostory zde jsou větší, prostředí je útulné a majitelé ochotní se domluvit. Průběh srazu byl pro nás všechny trochu překvapením, jak se organizátoři i účastníci poperou se změnou prostor a, žell, i horším osvětlením, což značne koplikovalo focení. Ale nakonec všichni uvítali, že protry jsou velké a s focením jsme si už nějak poradili.

Fotky a povídání o srazu najdete na blogu v rubrice Akce – Srazy.

sraz_praha_jaro_38

 

Naučná výstava kloubových panenek – Praha-Libeň, 8.12.2015 – 22.1.2016

Na popud a ve spolupráci s městským úřadem pro Prahu 8 náš klub připravil malou naučnou výstavu o kloubových panenkách. Výstava byla k vidění v budově informačního centra městkého úřadu Prahy 8, v Libni U Meteoru 6. Byla volně přístupná pro veřejnost ve všední dny v době, kdy má centrum otevřeno pro veřejnost.

A co bylo na výstavě k vidění? Byly zde ukázky několika typů kloubových a autorských panenek a mohli jste se podívat, jak vypadá BJD panenka rozložená na základní díly. Prohlédnout jste si mohli řadu doplňků k panenkám, jako jsou paručky, boty a různé oblečení, ale také oči, které se mohou panenkám vyměňovat. Nechyběla tu ani ukázka vlastní tvorby doplňků od autorek a majitelek panenek například ručně vyráběné kabelky a sladěné botičky nebo miniaturní jídlo z modelovacích hmot. Součástí výstavy byla malá kolekce uměleckých fotografií Renáty Řehové, která určitě stálaí za shlédnutí.

Více povídání kolem výstavy včetně odkazu na fotky z výstavy najdete v podrobnějším článku zde.

vystava_liben_2015_00

 

Den otevřených dveří v rámci výstavy panenek v Prahe Libni – 15.1.2016

V rámci naučné výstavy kloubových panenek, kterou jsme pořádali ve spolupráci s městkým úřadem v Praze Libni proběhl Den otevřených dveří, kde byly k vidění vzácné autorské panenky, které ani jinde ve světě vidět nemůžete, protože jsou to unikátní kousky, kdy každá panenka je vyroběná jako jedinečný originál. Také zde byly přítomny některé majitelky a tvůrkyně doplňků a stylizací panenek, které ochotně povídaly o svých panenkách, o tvoření kolem panenek, o tom, co dnes “sbírání panenek” znamená. A mohli jstete si prohlédnout předělávky obyčejných plastových panenek Monster High v zajímavé autorské paneneky.
Byla zdee i autorka uměleckých fotografií, aby se podělila o své postřehy, zkušenosti i vize ohledně focení panenek.

Další podrobnosti o této akci i fotografie najdete v článku na blogu.

den_otev_dveri_00