O nás

Klub vznikl na konci roku 2012 jako sdružení zájemců o moderní sběratelské kloubové panenky různých typů. Naším cílem bylo a je dostat do povědomí veřejnosti, že sbírání panenek není zábava pro malé děti, ale již dávno se přesunulo do oblasti umělecké.
Mnohé panenky jsou skutečně uměleckým dílem již při své výrobě. Další si přetvářejí sběratelé, kteří pro své panenky vymýšlejí oblečení, šperky a další doplňky nebo přizpůsobují panenky vlastní představě úpravou obličejů, vlasů nebo dokonce částí těla. Vznikají tak unikátní dílka, která odrážejí představy majitelů stejně, jako například umělecké směry v malířství.
Protože takových nadšených sběratelů je u nás i ve světě stále víc, rozhodli jsme se založit klub, kde by si mohli sběratelé vyměňovat zkušenosti, předvádět své výtvory, vymýšlet stále krásnější panenky.
Za tím cílem klub organizuje pracovní setkání sběratelů, konaná na různých místech v Čechách. Dále vyhlašuje soutěže, ve kterých sběratelé ukazují a porovnávají své výtvory. Pro veřejnost každý rok připravuje kalendáře různých typů panenek a také pořádá výstavy, kde jsou tématicky představovány panenky vybraných společností nebo určitých typů.

ČLENSTVÍ V KLUBU

Náš klub je otevřený všem dalším zájemcům a není nezbytně nutné hned vlastnit nějaké kloubové panenky. Stačí zájem o ně, protože většinou si takový “nováček” velmi brzy začne pořizovat vlastní panenky :D.
Členem se může stát každý, kdo splňuje podmínky
– minimální věk 18 let,
– zájem o kloubové panenky, vyjádřený jejich sbíráním nebo tvorbou na ně,
– ochota pomáhat klubu plnit jeho poslání zapojováním se do klubových akcí.

Členství v klubu umožňuje
– účastit se klubových akcí, pořádaných pouze pro členy,
– získávat prodejní předměty klubu např. kalendáře za speciální klubovou cenu,
– účastnit se zdarma akcí, pořádaných pro veřejnost.

Pro přihlášení do klubu je potřeba seznámit se se stanovami klubu a vyplnit přihlášku, kterou je možné si stáhnout ZDE: Přihláška ve formátu PDF nebo ve formátu DOCX. Podepsanou přihlášku pak pošlete na adresu klubu.
Na základě přihlášky vám budou zaslány další informace pro registraci v klubu a po uhrazení vstupních polatků obdržíte klubovou kartu.

KONTAKTY

V případě zájmu o další informace o klubu můžete zaslat zprávu pomocí formuláře, umístěného na stránkách.
Klub je registrován jako občanské sdružení s názvem:

Klub sběratelů panenek
J. Hory 1510
272 01 Kladno
IČ: 01289870

Stanovy klubu si můžete přečíst ZDE

Pošlete nám zprávu