Výstava sběratelských panenek (Tehovec u Prahy) – 2014

Vystava_Tehovec_07b

V sobotu 22. listopadu 2014 uspořádal náš klub první veřejnou výstavu sběratelských panenek v kulturním domě v Tehovci u Prahy.
Protože to byla první veřejná akce a prostory jsme si pronajali jen na omezenou dobu, museli jsme výstavu pojmout pouze jako jednodenní.
Na přípravě výstavy se podíleli především aktivní členky klubu a dále majitelky, které zapůjčily pro výstavu své panenky. Tímto všem znovu vyslovujeme své poděkování, protože příprava byla velmi náročná, zejména vzhledm k omezenému času, který jsme na přípravu měly. Ale vše se zvládlo výborně, organizátorky zajistily vše, co bylo potřeba a všichni zůčastnění se vrhli na vybalování a aranžování panenek.
Takže k milému překvapení jsme v okamžiku otevření mohli ihned přivítat první zvědavé návševníky. A stále jich přibývalo, až jsme nakonec museli zavřít, abychom vůbec večer ještě stihli zase uklidit a předat prostory do běžného používání.

K vidění zde byly velké sbírky paneneky Ellowyne Wilde a Evangeline Ghastly od firmy Wilde Imagonation a nádherné fashion panenky od firmy Tonner.

Vystava_Tehovec_06

 

Vystava_Tehovec_05

 

Vystava_Tehovec_07

Z fashion panenek tu byla také ukázka velkých a malých kloubových panenek od firmy Integrity Toys a pár BJD fashion panenek – od firmem Jamieshow, Superdoll a Ficon.

Vystava_Tehovec_10

Z BJD tu byla zajímavě aranžovaná velká kolekce autorských panenk od Kaye Wiggs a Cerisedoll Lillycat a pak pár velmi vzácných, unikátních autorských panenk od jmen jako je Forgotten Heart, Immortal Clasique, Nefer Cane, Liz Frost a Connie Lowe.

Vystava_Tehovec_14

 

Vystava_Tehovec_11

Samozřejmě nechyběly ani další BJD panenky od různých firem, všechny svými autorkami upravené dle jejich vlastních představ.

Vystava_Tehovec_12

Kromě toho se tu objevila i zajímavá sbírka typických “dětských” panenek z vynilu, od malých miminek až po holčičky a tuhle skupinku rošířilo několik opravdu velkých platstových panenek s ukázkou starých kočárků.

Vystava_Tehovec_19

Předvedení vlastní tvorby se ujaly hlavně autorky různých předělaných panenek Monster High, které jejich majitelky nejen přemalovaly, ale také jim vytvořily nové vlasy a samozřejmě vhodné oblečení a doplňky.
Kromě samotných panenek se také pochlubily různými miniaturami jídla, nádobí a dalších doplňků pro aranžování malých panenek, vyroběných nejčastěji z Fima a podobných modelovacích hmot.

Vystava_Tehovec_17
Vystava_Tehovec_20a Vystava_Tehovec_21

Celou výstavu vhodně doplňovaly umělecké obrázky panenek jedné z členek klubu, které autorka připravila pro výstavu Kladenské dvorky v létě tohoto roku.

DAlší fotky si můžete prohlédnout v galerii zde.

RelatedPost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *