Naučná výstava kloubových panenek 2016

vystava_liben_2015_00

Když se na nás obrátila paní z městského úřadu v Praze 8, zda bychom mohli připravit výstavu panenek pro veřejnost v jejich centru, nevěděli ještě, jak tuto výstavu pojmout. Výstavní prostory byly jednak volně přístupné a také nepříliš velké. Společným přemýšlením jsme ale došli k rozhodnutí, že ji připravíme jako poučení pro ty, kteří o sbírání moderních kloubových panenek nic nevědí.

Výstava byla k vidění na městském úřadu Praha 8 v Libni ve dnech 8.12.2015 – 21.1.2016.

Na výstavě jsme spojili malou ukázku zajímavých kloubových panenek od různých světových firem

vystava_liben_2015_10 vystava_liben_2015_04

s trochou historie o původu a vzniku kloubových panenek a také něco o různých typech z pohledu zaměření, jako jsou běžné BJD paneneky, fashion paneneky, klasické anime nebo fantasy postavičky.

vystava_liben_2015_11

Jednu vitrínu jsme věnovali tvorbě doplňků pro paneneky, které pocházejí z šikovných rukou našich sběratelek. A ve druhé si zájemci mohli prohlédnout jednu rozloženou BJD panenku a řadu doplňků jako oči, paručky nebo botky a oblečení pro panenky různých velikostí.

vystava_liben_2015_14

Aby si lidé uměli představit, o co nám, sběratelkám těchto panenek, především jde, vystavila zde Renáta Řehová své umělecké fotografie ze života s panenkami. Na obrázcích je vidět, kolik krásy a života umí vdechnout šikovný fotograf, ale zejména zapálený sběratel, panenkám. V tomto podání se stávají fotky panenek uměleckým dílem, která zachycuje jedinečný okamžik, vidinu, představu, stejně jako to umějí portréty zajímavých lidí.

vystava_liben_2015_05

Výstava začala vernisáží, která proběhla v předvečer otevření výstavy pro veřejnost. Sešel se zde mimo organizátorů úzký kroužek zájemců, z nichž většina nevěděla o kloubových panenkách téměř nic. A přesto byli výstavou nadšeni, obdivovali krásné fotografie i těch pár vystavených exponátů panenek. Jako mnoho jiných, kteří se díky našim akcím poprvé setkali se světem kloubových panenek, a žasli, jaká krása se v nich skrývá. Jak dokáží být živé, zajímavé, proměnlivé, inspirující.
Doufám jen, že tak přibylo dalších lidí, kteří si už nemyslí, že sbírání panenek je zábava pro malé holky :D.

vystava_liben_2015_03 vystava_liben_2015_09

Další fotky najdete v Galerii.

RelatedPost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *