2016

Kalendář na rok 2016

Pro rok 2016 jsme zvolili téma uměleckých panenek, které byly k vidění na Mezinárodní výstavě panenek, loutek a medvídků v Praze. Cena kalendáře se odvíjí od množství v jedné objednávce: 5 ks a více – cena za jeden 200 Kč + poštovné 1 ks – cena 250 Kč + poštovné. cena pro členy klubu je . . .

2014 Ellowyne

Kalendář 2014 – Ellowyne

Letos si můžete vybrat ze čtyř kalendářů – podle typu panenek. Zde si můžete prohlédnout panenky Wilde Ellowyne různých sběratelů v Čechách. Cena kalendáře se odvíjí od množství v jedné objednávce: 5 ks a více – cena za jeden 200 Kč + poštovné 1 ks – cena 250 Kč + poštovné. cena pro členy klubu . . .

2014 evangeline

Kalendář 2014 – Evangeline

Letos si můžete vybrat ze čtyř kalendářů – podle typu panenek. Zde si můžete prohlédnout panenky Evangeline Ghastly různých sběratelů v Čechách. Cena kalendáře se odvíjí od množství v jedné objednávce: 5 ks a více – cena za jeden 200 Kč + poštovné 1 ks – cena 250 Kč + poštovné. cena pro členy klubu . . .

2014 fashion

Kalendář 2014 – Fashion panenky

Letos si můžete vybrat ze čtyř kalendářů – podle typu panenek. Zde si můžete prohlédnout Fashion panenky různých sběratelů v Čechách. Cena kalendáře se odvíjí od množství v jedné objednávce: 5 ks a více – cena za jeden 200 Kč + poštovné 1 ks – cena 250 Kč + poštovné. cena pro členy klubu je . . .

Kalednar 2014 BJD

Kalednář 2014 – BJD panenky

Letos si můžete vybrat ze čtyř kalendářů – podle typu panenek. Zde si můžete prohlédnout BJD panenky různých sběratelů v Čechách. Cena kalendáře se odvíjí od množství v jedné objednávce: 5 ks a více – cena za jeden 200 Kč + poštovné 1 ks – cena 250 Kč + poštovné. cena pro členy klubu je . . .

vystava_liben_2015_00

Naučná výstava kloubových panenek 2016

Když se na nás obrátila paní z městského úřadu v Praze 8, zda bychom mohli připravit výstavu panenek pro veřejnost v jejich centru, nevěděli ještě, jak tuto výstavu pojmout. Výstavní prostory byly jednak volně přístupné a také nepříliš velké. Společným přemýšlením jsme ale došli k rozhodnutí, že ji připravíme jako poučení pro ty, kteří o . . .

den_otev_dveri_13

Den otevřených dveří s panenkami 2016

V rámci naučné výstavy panenek, která je k vidění v informačním centru městského úřadu v Praze-Libni, jsme zorganizovali Den otevřených dveří s panenkami – 8. ledna 2016, kde jsme předváděli umělecké panenky od různých světových autorů, vybrané speciální panenky od společností, které se zaměřují na zváštní panenky, ať již obličejem nebo konstrukcí těla a nakonec . . .

soul_mayu1_01a

BJD panenky

BJD panenky (Ball jointed dolls) jsou panenky, které mají části těla (hlavu, končetiny i trup) spojené kulovitými klouby. Klouby jsou vzájemně propojené pevnou gumou. Tento mechanismus zajišťuje, že panenka zůstává v nastavené pozici a je v ní schopná i stát. Původní historie kloubových panenek sahá až do starého Egypta a pak do doby Řecka a . . .

0820360005932

Klasické kloubové panenky

Do této skupiny řadíme panenky, které mají alespoň 12 bodů ohybu, tj. v ramenou, lokti, zápěstí, kyčlích, kolenou a alespoň jedno členění trupu, případně i v kotníku. Většinou jsou vyrobeny z kvalitnějšího plastu, tzv. vinylu, který je poměrně tvrdý a přiměřeně těžký. Tyto vlastnosti, kromě vlastní konstrukce kloubů, umožňují lepší držení panenek ve zvolených pozicích, . . .