bjd_panenka

Výroba vlastní BJD

BJD panenky obdivuji už dlouho. Jsou krásné, a proto jsem se rozhodla udělat si další, kterou nikdo nemá. Bylo to náročné a trvalo to dlouho, ale jsem celkem spokojena. Jen povrchovou úpravu budu muset předělat, protože v kloubech se trochu odlupuje. Chtělo by to něco trvanlivějšího, ale to zase až příště . Na výrobu jsem . . .

zabickovani

Šaty s žabičkováním

Velmi efektním stylem zdobení je tzv. žabičkování. Renáta si to vyzkoušela podle návodu jedné šikovné autorky  (podrobný návod najdete tady). A tady je výsledek :D. Autor: Renáta Mohlo by se vám líbit Křeslo z krabičky Silikonová čepička pod paruku Návody na výrobu miniatur YARPP powered by AdBistroPowered by

foceni

Jak fotit panenku 1.

Protože je mezi námi spousta těch, kteří s focením teprve začínají, rádi bychom vám pomohli sadou článků, které by obsahovaly některé rády a postupy. První výborný článek najdete na stránkách BJD Kingdom. Mohlo by se vám líbit Jak modelovat z FIMA Lepení řas Košíček pro panenku YARPP powered by AdBistroPowered by

kosicek

Košíček pro panenku

Dnes se podíváme, jak udělat jednoduše košíček. Na základ jsem použila prostírací tácek ze slámy. Pomalu jsem ho ohýbala a nakonec jsem ho uprostřed prošila. Přišila jsem popruhy ke košíku. Pak už jen naaranžovat různé kytičky, mašličky (nebo jakékoliv jiné ozdoby) dle vaší představy. Nakonec se připevní ozdoby tavnou pistolí nebo lepidlem. A už se . . .

silikon%cepicka

Silikonová čepička pod paruku

Pokud máte problémy s tím, že vašim panenkám padají paruky, tady najdete skvělý návod, jak si sami vyrobit návlek pod paruku, přesně podle velikosti hlavy vaší panenky.(V komentáři je zmíněno, kde se dá koupit použité lepidlo, ale pro jistotu připojuji odkaz). Návlek se dá také použít jako základ pro výrozbu vlastní paruky. Pro výrobu paruky . . .

komoda

Komoda z krabičky od zápalek

Kdyz začnu něco dělat, nikdy nevím přesně, jak to bude vypadat a jak to vlastně dopadne . Takže se mi těžko dělají návody. Ale zkusím vám aspoň stručně popsat, jak jsem vyráběla komodu z krabiček od zápalek. Nejdříve jsem krabičky od sirek polepila kartonem kolem dokola a tím jsem vytvořila obvod komodky. Nožicky jsem udělala . . .

kreslo

Křeslo z krabičky

Renáta vytvořila krásné křesílko pro panenky z krabičky na papírové kapesníky. Na jejích stránkách najdete kompletní návod, jak postupovat, včetně doprovodných obrázků. A takto vypadá výsledek. Autor: Renáta Mohlo by se vám líbit Lepení řas Převazování BJD panenky Paruka na BJD (z lamy) YARPP powered by AdBistroPowered by

kabelka

Látková kabelka

Připravíte si ze dvou látek kruh nebo obdélník, podle toho, jaký tvar kabelky chcete mít. Sešijete je rubem k sobě a dvě protilehlé strany začistíte. Šikmý proužek se přišije na větší část obvodu ze dvou stran. Boky, které jste si předtím začistily, necháte volné. Současně pod šikmý proužek vložíte před šitím na lícovou stranu dvě . . .

modelovatfimo

Jak modelovat z FIMA

Dnes bych vám chtěla ukázat, jak se dá postupovat při modelování nohy z modelovací hmoty. Já používám Fimo nebo Cernit. Barva je na Vás. Daji se dle libosti míchat nebo pak i barvit. Hmotu důkladně rozhněteme. Pomůže změkčovač a nebo zabalit a vložit do podprsenky (myslím tím na tělo do podprsenky, odzkoušeno – funguje jako . . .